MedicinesStudent Tips

Voltaren Emulgel Forte Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı

Contents

Voltaren Emulgel Forte Nedir

Voltaren Emulgel Forte, etkin maddesi diklofenak dietilamonyum olan ağrı kesici bir jeldir. Her jelde bulunan etken maddesi 10 mg diklofenak sodyum içermektedir. Voltaren Emulgel Forte, vücut yüzeyine uygulanan kas ve eklem ağrısı ilaçları arasında yer almaktadır.

Voltaren Emulgel Forte Nasıl Kullanılır?

Vücutta ağrı ve sızıya neden olan iltihaplanmaların tedavisinde kullanılan Voltaren Emulgel Forte, ağrı ve sızının hissedildiği bölgeye sürülerek uygulanmaktadır. Bu ilaç, deri altındaki ödem benzeri oluşumların tedavisinde, darbeye bağlı dokularda meydana gelen zedelenme ağrılarının giderilmesinde, özellikle diz gibi eklem bölgelerinde bulunan iltihaplanmaların ortadan kaldırılmasında sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm bunların yanında kireçlenmeye bağlı boyun, bel, sırt ve bacak bölgelerinde ortaya çıkan ağrıların tedavisinde de etkili rol oynamaktadır. Deriye sürülerek uygulandığında diz bölgesinde romatizma ağrılarını da ortadan kaldırmaktadır.

Voltaren Emulgel Forte’nin kullanımı, ağrı hissedilen bölgeye parmak ucuyla ince bir tabaka olacak şekilde sürülmesi şeklinde yapılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlar, jelin uygulanan bölgeye nazikçe yayılarak yedirilmesidir. Bu uygulama ağrılı bölgeye hafifçe masaj yaparak yapılmalıdır. Voltaren Emulgel Forte ağrıyan bölgeye uygulandıktan sonra 10 dakika kadar jelin kuruması için beklenilmelidir. Jel tamamen kuruduktan sonra giyinilmesi gerekmektedir. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınların Voltaren Emulgel Forte kullanmadan önce mutlaka doktora danışmaları gerekmektedir. Özellikle gebeliğin 3. trimesterinde olmak üzere kesinlikle gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Bunun yanında 12 yaşından küçük çocuklarda da kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Voltaren Emulgel Forte Yan Etkileri Nelerdir?

Voltaren Emulgel Forte, deri üzerinden uygulanan bir ilaç olmasına rağmen oldukça fazla yan etkiye sahip bir ilaçtır. Voltaren Emulgen Forte’nin yan etkileri şunlardır:

  • Ağız, yüz ve boğazda şişme
  • Kurdeşen
  • Nefes almada güçlük çekme
  • Ekzema benzeri cilt hastalıkları
  • Deride meydana gelen döküntü ve yoğun kaşıntı
  • Işığa hassasiyet
  • Deride aniden ortaya çıkan kızarıklık
READ This:  Flucan ilacı nedir nasıl kullanılır yan etkileri nelerdir fiyatı

Voltaren Emulgel Forte Ne Kadar?

Voltaren Emulgel Forte’nin fiyatı%1 50 gram pomad olacak şekilde 11.21 TL’den tüm eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sudafed 60 Mg 30 Tablet Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı başlıklı makalemizde sudafed 60 mg fiyat, sudafed 60 mg nasıl kullanılır ve sudafed 60 mg tablet ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Back to top button