MedicinesStudent Tips

Travazol Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı?

Contents

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem özellikle derinin üzerinde oluşan, ciddi mantar sorunları, bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik yapılar, egzama ve iltihaplar için kullanılmaktadır. Travazol krem antibiyotik mi? ile ilgili olarak bu kremin özellikle mantar enfeksiyonlarında çok etkili bulunduğunu söyleyebiliriz. Etken maddesi ise izokonazol nitrat ve diflukortolon valerattır.

Travazol Krem Yüze Sürülür mü?

Travazol krem cilt lekelerine iyi gelir mi? hakkında da kremin kullanıcılarından çok sayıda soru gelmektedir. Travazol krem, içeriğinde bulundurduğu maddeler nedeniyle cilt yapısını beslemekle kalmayıp, onu yenileme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle de ciltte oluşan lekeler üzerinde etkili bir krem olduğunu belirtebiliriz.

Travazol kremin cilde faydaları kanıtlanmış durumdadır. Bu kremin cilt üzerinde güçlü bir iyileştirme ve yenileme özelliği bulunur. Ayrıca sivilcelerde de etkili bir krem olduğunu belirtebiliriz. Özellikle büyük ve içi iltihaplı sivilceler için çok etkilidir ancak küçük ya da normal boyuttaki sivilceleri geçirmez.

Travazol krem buruna sürülür mü? İle ilgili olarak burun üzerinde oluşan iltihaplı, kaşıntılı bir oluşum, mantar veya leke varsa burun üzerinde de etkili olacak bir kremdir. Bu krem bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkilidir. Virüslerde etki göstermez.

Travazol krem dudak uçukta kullanılır mı? sorusuna cevap olarak uçuğun bir tür virüs olduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle dudak kenarında çıkan uçuklar için bu ürün önerilmemektedir.

Travazol Krem Neye İyi Gelir?

Travazol krem birçok mantar enfeksiyonu için güçlü bir kremdir. Kullanımı yaygındır. Bunlardan öncelikli olanları aşağıda sıralayalım:

 • Ağır iltihap
 • Egzama
 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Pişikler
 • Vajina kaşıntısı
 • Cilt lekeleri
 • İltihaplı büyük sivilceler
 • Güneş yanığı, böcek ısırığı, arı sokması
 • Ter ve yağın fazla salgılandığı tüylü bölgelerde
 • Mantar lezyonları ( Cilt, el, ayak, tırnak, genital bölge, göğüslerin altı ve araları vb. )
READ This:  VOLTAREN 50 İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Fiyatı?

Ayak mantarı Travazol krem sıkça kullanılan bir üründür. Özellikle Travazol denildiğinde akla ilk önce mantar tedavileri gelmektedir. İlacı sürdüğünüz mantarlı bölgede iltihap kuruduktan sonra da ilacın hemen bırakılması tavsiye edilmemektedir. En azından 15 gün daha Travazol krem sürülmeye devam edilmelidir. Bu sayede enfeksiyonun ve iltihabın yeniden nüksetmesi önlenmiş olur.

Travazol krem ayak kokusu için de çok etkili bir üründür. Mantar lezyonlarına iyi gelen bu krem, ayaklarda mantar kaynaklı kokuları ve kaşıntıları da gidermektedir. Göğüs aralarındaki ve genital bölgedeki mantar tedavisi için de bu üründen iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Ağda sonrası Travazol krem birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Hemen ağda sonrası sürülmesinden ziyade biraz bekledikten sonra sürülmesi tahrişi ve rahatsızlığı azaltacaktır.

Bebeğine Travazol krem kullananlar özellikle pişik gidermede güzel sonuçlar alabilirler. Tabiki bebeklerin cildi daha hassas olduğundan uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalı ve öncelikle doktora danışılmalıdır. Pişik tedavisinde Truvazol en etkili ürünlerden biri olarak gösterilmektedir.

Pişik olan bölge krem sürüldükten sonra hava almalıdır. Sıkı ve hava almayan kıyafetlerle kapatılmamalıdır. Hatta mümkünse açık kalması daha iyidir. Pişik için Travazol krem kullanmak yaygın bir durumdur.

Hamilelikte ve emzirme dönemlerinde Travazol kullanılabilir mi? ile ilgili de bilgi verelim. Gebelikte Travazol krem kullananlar öncelikle doktora danışmalıdırlar. Hamileliğin ilk 3 ayı çoğunlukla kortikosteroid içeren ürünlerin kullanımı önerilmemektedir. Bu nedenle kullanılsa bile uzun süreli kullanımlardan ve yaygın alana kremi sürmekten kaçınmak gerekmektedir.

Emziren anne Travazol krem kullanabilir mi? sorusuna yanıt olarak da emziren annelerin bu ürünü göğüslerine sürmemeleri gerektiğini belirtebiliriz. Doktora danışılmalıdır. Eğer kullanılıyorsa da geniş bir alana sürülmemeli; ürünü uzun süreli kullanmamak gerekmektedir.

Travazol krem adet döneminde kullanılır mı? ile ilgili olarak adet dönemlerinde kadınların Travazol kremi kullanıp kullanamayacakları da merak konusu olmaktadır. Adetliyken Travazol krem kullanılır mı? hakkında bu kremin bu dönemde genital bölgeye sürülmemesi gerektiğini belirtebiliriz. En başta ürün kuru ve temiz bir alana uygulanmalıdır. Adet dönemi ise bunun için uygun bir zaman değildir.

READ This:  Roaccutane Nedir, Nasıl Kullanılır,Yan Etkileri Nelerdir

Konak için Truvazol krem sürülebilir mi? Konak, bebeklerin saç derisinde görülen, pul pul deri döküntüleridir. Pul pul deri döküntüleri vb. için ürün etki göstermektedir ancak bebekleri hassas olduklarından doktora danışılmadan kullanılması tavsiye edilmez.

Truvazol krem basur için kullanılır mı? Bu kremin kullanım alanı içinde basur yoktur. Bölgede kaşıntı, mantar vb. bir oluşum varsa Truvazol krem verilmektedir. Truvazol krem açık yaraya sürülür mü? ile ilgili olarak ürünün daha çok egzama vb. oluşumlarda kullanıldığını belirtebiliriz. Her yara için kullanılması sakınca yaratabilmektedir.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol krem nasıl kullanılır ile ilgili olarak doktorlar durumunuz ve bünyenize özel olarak bir kullanım şekli önerebilirler. Bununla beraber Truvazol kremin genel kullanım şekli şu şekilde olmaktadır:

 • Kremin sürüleceği bölge temizlenmiş olmalıdır
 • Krem sürmeden önce bölgenin ayrıca kuru olmasına dikkat edilmelidir
 • Genel itibariyle problemli bölge üzerine günde iki defa sürülür
 • Krem, ince bir tabaka haline sürülmelidir
 • Ayak parmaklarının arası için uygulama yapılacaksa gazlı bez kullanılması önerilir
 • Ayaklarda özellikle uygulama öncesinde parmak araları kurutma makinesi ile kurutulabilir

Doktorlar ilacın dozunu ve kullanımını hastaya göre belirleyebilirler. Doz aşımı olmamasına dikkat edilmelidir. 1 tüp krem 15 gram kadardır.

Kullanım önerilerine uyulduğu takdirde genellikle 2 hafta içerisinde hastalığın gidişatında büyük gelişmeler gözlemlenmektedir. Yara, tahriş, pişik ile ilgili şikayetler yok olmaya başlar. Krem, etkili bir üründür.

Travazol Krem Kaşındırıyor

Her deri hastalığı çabuk iyileşme seyrinde olmayabilir. Özellikle geniş alanlara yayılan rahatsızlıkların tedavisi de daha uzun sürmektedir. Normalde kaşıntı gibi durumları tedavi eden ve şikayetleri dindiren Travazol krem eğer 4 haftadan uzun bir süre ve yoğun şekilde kullanılırsa, deride alerjik reaksiyonlar gözükebilir. Kaşıntı da bu yan etkiler arasında yer almaktadır. Kızarıklık, tahriş ve kuruluk da görülebilecek diğer olumsuzluklar arasındadır.

READ This:  Student Loans Grants - Are there Grants to help pay Student Loans?

Bu tip yan etkilerin görülmesi halinde ilacı bırakıp, doktora gözükmekte fayda vardır. Bazı sorunlar ise geçicidir ve tedavi bittiğinde de bu yan etkiler kendiliğinden kaybolmaktadır. Travazol krem genel itibariyle ciddi ve kalıcı sorunlar yaratmaz.

Travazol Krem Kullananlar

Travazol krem kullananlar, genital bölge mantarlarında, ayak mantarlarında, göğüs altı ve arası mantarlarda, egzamalarda, kaşıntı ve pişiklerde vb. üründen iyi sonuçlar aldıklarını belirtmektedirler. Kremi kullananların çoğunda önemli yan etkiler görülmemekte; etkili sonuçlar alınmaktadır.

Kullanıcıların birçoğu özellikle mantar ve tahriş sorunlarında ürün hakkında olumlu yorumlar yapmaktadırlar.

Travazol Krem Prospektüs

Travazol krem eczaneden alınabilir mi? sorusuna yanıt olarak bu ürünün eczanelerden alınmasında sorun olmadığını söyleyebiliriz. Dermatologlar tarafından krem sıkça reçete de edilir.

Travazol krem kullanımında prospektüs incelenmelidir. Yan etkileri arasında seyrek de olsa karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen –deride kabarma, dudakta, yüzde veya dilde vb. şişlik görülebilmektedir. Yaygın bir yan etkisi yoktur.

İlaç göze ve ağza sürülmemelidir. Değdiğinde de bol su ile yıkamalısınız. İlacın sürüldüğü yerin hava almasına dikkat edilmesi önemlidir. Suçiçeği, uçuk gibi virüslere etki etmediğinden bu sorunlar için kullanılmaz.

Travazol Krem Fiyatı 2019

Travazol krem fiyatı 2019 için Mart ayı itibariyle 20,44 TL fiyatı bulunmaktadır. 2019 Ocak ayından bu yana ürünün fiyatında artış gözlemlenmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Atarax 25 MG İlacı Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı başlıklı makalemizde Atarax, Atarax 25 mg antidepresan mı? ve Atarax 25 mg kaç saat uyutur? hakkında bilgiler verilmektedir

Leave a Reply

Back to top button