MedicinesStudent Tips

Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkiler Nelerdir? Fiyat?

Contents

Acnelyse Krem Nedir

Acnelyse krem içerisinde bulunan etken madde tretinoin’dir. Bu krem cilt hücrelerini besleyerek cildin yenilenmesini sağlayan dermatolojik bir üründür. Cildin yenilenmesine yardımcı olan A vitamininin sürülebilir bir hali olan bu krem deriye uygulanır. Derinin üst tabakasında yer alan epidermis tabakasına uygulanır ve epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Acnelyse krem aşırı keratin oluşumunu önlediği için derinini kendini yenileme mekanizmasını harekete geçirerek deri yenilenmesini sağlar. Sivilce ve lekeler için krem olarak da bilinen Acnelyse cildin altında oluşan yağ ve kir katmanı sonucunda ortaya çıkan siyah nokta ve içi iltihap dolu kabarcıkların tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Acnelyse krem yüzde meydana gelen sivilcelerin tedavisi için kullanılmakta olan bir kremdir. Oldukça etkili olan akne kremi derinin üst yüzeyinde oluşan lekelerin giderilmesi için hücre yenilenmesini sağlar. Pek çok dermatolog yüzde meydana gelen hafif ve orta düzeydeki lekeler için bu ilaca reçetesinde sıklıkla yer vermektedir.

Acnelyse Krem Nedir?

Acnelyse krem nedir? Acnelyse krem sivilce kremi olarak bilinen bir dermatolojik kremdir. İçerisinde etken madde olarak tretinoin yer almaktadır. Cildin en üst tabakasında yer alan epidermis tabakasındaki hücreleri A vitaminin hücre yenileyici etkisi ile harekete geçirmektedir. Cildin altında yerleşim kuran yağ ve kirlerden dolayı ortaya çıkan siyah nokta tedavisinde de bu krem kullanılmaktadır. Hücrelerin onarıcı özelliklerini harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlayan bu krem sivilce tedavisi için pek çok dermatolog tarafından reçete edilmektedir.

Acneylse krem kullanımı genellikle sivilce ve siyah nokta gibi yüzde oluşan lekeler için yapılsa da bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Sedef hastalığının tedavisinde, balık pulu hastalığının tedavisinde, deri tabakasının kalınlaşması tedavisinde de bu krem kullanılmaktadır.

READ This:  Sodyum Yüksekliği Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Acnelyse Krem Neden Kullanılır?

Acnelyse Krem neden kullanılır? Bu krem genellikle akne tedavisinde kullanımı ile bilinmektedir. İlacın cilt yenileyici hücreleri harekete geçirici etkisinden dolayı siyah nokta ve ciltte ortaya çıkan için iltihap dolu kabarcıkların giderilmesi için dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca sedef hastalığı nedeni ile derinini üzerindeki deformasyonların tedavisinde de bu krem kullanılabilmektedir. Ayrıca deri üzerinde oluşan balık pulu hastalığının tedavisinde de Acnelyse krem kullanılabilmektedir.

Bu kremin kullanım amacı deri üzerindeki hücreleri harekete geçirerek yenilenmesidir. A vitaminini sürülebilir hali olması nedeni ile bu krem deri tabakasının yenilenmesini sağlamaktadır.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Sivilce ya da siyah nokta tedavisi için önerilen Acnelyse krem nasıl kullanılır? Bu kremin kullanımı cildinizde yer alan sivilce ve siyah noktaların üzerine ince bir tabaka halinde sürülmesi ile yapılır. Ürün uygulandığında cilt üzerinde geçici olarak batma ya da sıcaklık hissi olabilir. Ürünü kullandığınızda cildinizde alerjik reaksiyonlar görülürse ürün kullanımına ara vermeli ve doktorunuza danışmalısınız. Sivilce tedavisi için ürünü kullanmaya başladığınızda ilk hafta iltihaplı sivilcelerde artış göstermesi normaldir. Daha sonra sivilceleri kurutarak cildin yenilenmesini sağlayacaktır.

Acnelyse krem kullanımı temiz cilde temiz parmak ile hafif bir şekilde uygulanmalıdır. Genellikle günde 1 kere gece yatmadan önce kullanılması önerilir. Kremi sürdükten sonra yıkamamalısınız. Gece boyunca uyguladığınız bölgede krem kalabilir. Kremin yaz aylarında kullanılması önerilmez. Çünkü cildin yenilenme aşamasında cildin üzerinde soyulmalar görülecektir ve yenilenen cilt güneş ışınlarının zararlı etkisi ile cilde zarar verebilir. Bu nedenle bu krem yaz aylarında yüz bölgesinde kullanılmamalıdır ya da güneşten korunmalıdır.

Acnelyse krem akne karşıtı olarak bilinir ve siyah nokta çıkmasını önleyici etkiye sahiptir. Sivilce ve siyah nokta problemi nedeni ile dermatoloğa başvuran pek çok kişiye doktorlar bu ilacı önermektedir. Sivilce ve leke tedavisi için kullanılan bu krem ile cilt yenilenerek sivilce ve siyah noktalardan arındırılır. Acnelyse krem kullanımını doktorunuzu tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz.

READ This:  Financial Aid for International Students in Europe

Acnelyse Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyese krem yan etkileri nelerdir? Her dermatolojik üründe olduğu gibi bu kremde de olası yan etkiler görülebilmektedir. Acnelyse krem olası yan etkileri kullananlarda yaygın olarak görülmemektedir. Seyrek olarak görülen bu yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ciltte yanma kızarıklık
 • Deride batma, kaşınma, iğnelenme
 • Derinin pul pul dökülmesi
 • Ciltte soyulma
 • Yüzde kızarıklık
 • Kabarma

Yukarıdaki yan etkiler yaygın olarak görülen yan etkilerdir ve yan etkiler görüldüğünde Acnelyse krem merhem kullanımına ara verilerek uygun dozaj bulunmalıdır.

 • Solunumda güçlük
 • Ani baş ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Bayılma
 • Bilinç kaybı
 • Ciltte abartılı bir döküntü
 • Dayanılmayacak derecede yanma ya da aşırı kabarmalı alerjik reaksiyonlar (bu yan etkiler görüldüğünde acil hekim müdahalesi gerekebilir acilen doktora gitmelisiniz)

Yukarıdaki olası seyrek görülen yan etkiler görüldüğünde krem kullanımına ara vermeli ve doktorunuza başvurmalısınız.

Acnelyse Krem Fiyat

Acnelyse krem fiyat bilgileri sürekli olarak güncellenmekte olup eczanelerden satın alabilirsiniz. Acnelyse krem doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Bu krem reçeteli olarak satılmaktadır. Akne karşıtı merhem olarak da kullanılan bu kremi doktor kontrolünde kullanmalısınız. Sivilce tedavisinde bu krem en az 6 hafta kullanılması ile sonuca ulaştırmaktadır. Ayrıca sedef hastalığı ve balık pulu hastalığı tedavisi için de bu krem kullanılabilmektedir.

Acnelyse Krem Yorumları

Acnelyse krem işe yarar mı sorusu sivilce ve siyah nokta problemi yaşayan kişiler tarafından sorulan bir sorudur. Bu krem derinin üst tabakasında ve alt tabakasında yer alan hücreleri onarım için harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Sivilce ve lekeler için Acnelyse krem kullanımı oldukça yaygındır. Acnelyse krem kullananlar yorumları incelendiğinde ürünlerin cildi yenilediği, parlaklığını arttırdığı, sivilceleri kuruttuğu söylenebilir. Cildin üst tabakasının soyularak yenilenmesini sağlayarak canlı ve parlak bir cildin ortaya çıkmasını sağlıyor.

READ This:  Students Loan and Scholarships for International Students

Acnelyse Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acnelyse krem prospektüs bilgileri kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka okunmalıdır. Prospektüste yer alan bilgiler doğrultusunda ve doktorunuzun direktiflerine uygun olarak ürünü kullanmalısınız. Acnelyse krem ne işe yarar prospektüsü okuyarak bilgi edinebilir ve dikkat edilmesi gereken hususları öğrenebilirsiniz. Prospektüs içerisinde kremin ne işe yaradığı hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı, nasıl kullanılması gerektiği, yan etkileri gibi ilaç hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Acnelyse krem genellikle gece kullanılması tavsiye edilir. Temiz cildinize temiz parmağınız ile hafif olarak uygulamalısınız ve bu kremi kullandıktan sonra güneş ışığına çıkmamalısınız.

Sedef hastalığı için krem kullanımı doktorun tavsiye ettiği kullanım önerisine uygun olarak kullanılmalıdır. Sedef hastalığı tedavisini doktor kontrolünde gerçekleştirmelisiniz.

Balık pulu hastalığı kremi olarak da bilinen Acnelyse kremi güneş yanığı, egzama, rüzgar yanığı ya da enfeksiyonlu ciltlerde kullanmamalısınız. Kremi kullanırken cildinizi tahriş edecek sabun ve şampuan gibi ya da diğer kimyasal ürünlerden uzak tutmalısınız.

Bu krem doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır ve hamilelerde ya da hamile olma olasılığı bulunan kişilerde ürünler kullanılmadan doktora danışılmalıdır. Ayrıca kremi 12 yaşından küçükler kullanamaz.

Acnelyse kremi serin ve kuru ortamda çocukların erişemeyeceği yerlerde saklamalısınız. Acnelyse krem merhem kullanırken cildinizin üzerinde önce soyulmalar gerçekleşeceği için derinizi kimyasallardan ve güneş ışığından uzak tutmanız önerilir. Kimyasallar cildinizi tahriş eder ve güneş ışığı da cildinizde yanık oluşturabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Nurofen Cold Flu İlacı Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkiler Nelerdir? Fiyat? başlıklı makalemizde Nurofen Cold, Nurofen Cold Flu Fiyatı ve Nurofen Cold Flu Nasıl Kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir

Leave a Reply

Back to top button