MedicinesStudent Tips

Foradıl Combi İlacı nedir ne işe yarar yan etkileri nelerdir fiyatı

Foradıl Combi İlacı sorusu bu ilaç, nefes yoluyla alınan bir ilaçtır şeklinde yanıtlanabilir. İçerisinde 60 adet Foradil ve 60 adet de Miflonide bulunmaktadır. Bu kapsüllerin nefes yolu ile alınmasını sağlayan Aerolizerisminde bir inhalasyon cihazı da bu ilaçların kullanımı için gereklidir. Bu ilacın etken maddesi Foradil’deformoterolfumaratdihidrat iken Miflonide de budesonid’tir. Foradil’de12 mikrogram formoterolfumaratdihidrat bulunmaktadır. Miflonide de 400 mikrogram budesonid içermektedir.

Contents

Foradıl Combi Ne İşe Yarar?

Foradıl akciğerlere giden hava yollarını genişletici etkiye sahip bir ilaçtır. Astım ve KOAH gibi kronik nefes alma sıkıntısı yaşatan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Foradil, akciğerlere giden hava kanallarını 12 saat süre ile açık tutulmasına yardımcı olur. Bunu o küçük havayollarını gevşeterek yapmaktadır. Böylece hava almayı kolaylaştırmış olmaktadır. Miflonide de ise akciğerlerdeki iltihabı azaltmakta ve böylece hava alma kolaylaşmış olmaktadır. Böylelikle astım belirtisi azalmaktadır. Yukarıda sırlanan yararlar Foradıl Combi ne işe yarar sorusunun yanıtı niteliğindedir.

Foradıl Combi Yan Etkileri Nelerdir?

Foradıl Combi yan etkileri ciddi olabilmektedir. Öksürük ve nefes alma güçlüğü ile bronş daralması, baygınlık, kaşıntı, deri dökülmesi, yüzde şişme, kas ağrıları, kas güçsüzlüğü, halsizlik, mide bulantısı, bulanık görme ya da görmede değişiklik, kalpte düzensiz ritimler gibi yan etkiler ciddidir. Bu yan etkilerin görülmesi durumunda acilen doktora başvurulması gerekmektedir. Ayrıca baş ağrısı, titreme ve ağızda pamukçuk görülmektedir. Bunlarda yaygın olan yan etkilerdendir.

Foradıl Combi Nasıl Kullanılır?

Her gün doktorunuz talimatları doğrultusunda ilacınızı kullanmanız gerekmektedir. Durumunuza göre ne kadar ve ne sıklıkla kullanacağınızı doktorunuz size anlatacaktır. Kapsüller kesinlikle yutulmayacaktır. Kapsüller nefes yolu ile alınacaktır. Bunun için kapsüller cihaz ile kullanılmalıdır. Cihaz yardımı ile kapsüllerin içinde bulunan toz, nefes yolu ile alınacaktır. Kapsüller kullanıldıktan sonra ağız bol su ile çalkalanarak tükürülmesi gerekmektedir. Böylece mantar oluşumu engellenecektir. Foradıl Combi nasıl kullanılır? Sorusu yukarıdaki gibi yanıtlanmaktadır.

READ This:  Majezik ilacı Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı

 

 

 

Bir önceki yazımız olan FludexSr ilacı nedir ne işe yarar yan etkileri nelerdir fiyatı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Back to top button