MedicinesStudent Tips

FludexSr ilacı nedir ne işe yarar yan etkileri nelerdir fiyatı?

FludexSr nedir?

FludexSr ilacı içerisinde diüretik olan 1,5 mg indapamid etken maddesi bulunan film kaplı, beyaz yuvarlak şekilli ve 30 tabletlik ambalajların içerisinde satılan bir ilaçtır diyebiliriz FludexSrnedir tanımını yaparken.  Bu yazımızda FludexSr ilacının nerelerde ve hangi tedavilerde kullanıldığını açıklamaya çalışacağız. Ancak yazımızım başında bir uyarıda bulunmanın doğru olacağını düşünüyoruz. Birçok tedavide kullanılabilen bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

FludexSr Ne işe yarar?

FludexSr Ne işe yarar ve hangi tedavilerde kullanılır sorusunu aslında tanımı yaparken bir anlamda tam olmasa da cevaplandırmış olduk. FludexSr; hipertansiyon yani yüksek tansiyon diye bildiğimiz hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçerisinde indapamid etken maddesi bulunduğunu yazmıştık. Normalde diüretik etken maddeler bilindiği üzere idrar miktarını arttırmaya yarayan bir maddedir. Ancak diüretik olan indapamid etken maddesi bilinen diüretik maddelerine kıyasla idrar miktarını çok az arttırmaktadır. Bu nedenden dolayı FludexSr aynı zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Kalp yetmezliği veya böbrek bozukluğu ile birlikte görülen ödemleri tedavi etmek amacıyla da kullanılmaktadır.

FludexSr yan etkileri nelerdir?

Öncelikle ilacın içerisinde bulunan indapamid etken maddesine alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmamanızı öneririz. FludexSr ilacı bazen yorgunluk, bulantı ve kabızlık gibi yan etkiler gösterebilmektedir. İlacı kullanma sırasında bu tarz yan etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı hemen durdurmanızı ve hemen doktorunuza başvurmanızı önermekteyiz. Bu ilacı kullanmadan önce ilacın uygulanacağı tedavi dışında herhangi bir rahatsızlığınız varsa bunu bildirmeniz durumunda FludexSr yan etkileri nelerdir soruna net cevabı verecek olan doktorunuz olacaktır.

READ This:  Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkiler Nelerdir? Fiyat?

FludexSr nasıl kullanılır?

Öncelikle aksi bir durum belirtilmedikçe ilaçları su ile birlikte almanın büyük faydası vardır. FludexSr ilacındaki her tableti de tercihen 1 dolu su bardağı ile almanızı öneririz. Doktorunuz reçetede ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini belirtmişse o şekilde kullanmaya ve tedavi sürecinde de ara vermeden sürekli ve düzenli bir şekilde kullanmaya devam ediniz. Aksi belirtilmedikçe sabahları (aynı saatlerde olursa) kullanmaya dikkat ediniz. FludexSr nasıl kullanılır sorusu yukardaki şekilde yanıtlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Flucan ilacı nedir nasıl kullanılır yan etkileri nelerdir fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Back to top button