MedicinesStudent Tips

Fixdual Nedir ne işe yarar nasıl kullanılır yan etkileri fiyatı?

Fixdual nedir sorusu ilacın içeriğiyle ilgili bir sorudur. Fixdual da her bir tablet 10 mg montelukasta eşdeğer 10,40 mg montelukast sodyum ve 5 mg levosetirizindihidroklorür maddesi içermektedir. Fixdual tabletler 30’lu, 60’lı ya da 90’lı olarak satılmaktadır. 5 mg levosetirizindihidroklorür ve 10 mg montelukast bulunan tarafı sarı renklidir. Diğer tarafı ise beyaz ya da açık sarıdır.

Contents

Fixdual Ne İşe Yarar?

Fixdual ne işe yarar? Astım tedavisinde ve astım belirtilerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Alerjik rinit yani saman nezlesine karşı da kullanılmaktadır. Alerjik rinit ile beraber astım tedavisinde de kullanılmaktadır.

Fixdual Yan Etkileri Nelerdir?

Fixdual yan etkileri; nefes almada güçlük ya da hırıltılı olarak nefes alma; ağız, yüz ve boğazda şişme, ani kan basıncı düşmesi ciddi yan etkilerdendir. Bunların bir tanesi görüldüğünde acilen doktorunuza başvurmalısınız. Çok ciddi yan etkiler olmasına rağmen oldukça az görülmektedir. Bunların dışında hafif yan etkilerde mevcuttur. Bunlar baş ağrısı, uyuklama, kilo artışı, yorgunluk, kaşıntı ve döküntüdür. Bunlar ile karşılaştığınızda doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.  Aşırı duyarlılık durumu oluşursa hemen doktorunuza ulaşınız. Eğer doktorunuza ulaşma şansınız yoksa en yakın hastanenin aciline başvurunuz. Aynı şekilde şiddetli alerjik reaksiyonlar, dudaklarda, dilde ve göz kapaklarında şişme, deri döküntüsü görülürse ilacı kullanmayı bırakınız ve en yakın hastaneni aciline başvurunuz.

Fixdual Nasıl Kullanılır?

Fixdual nasıl kullanılır? Sorusu doktorun tavsiye ettiği gibi kullanılmalıdır şeklinde yanıtlanmalıdır. İlaç ağızdan alınmaktadır. Kullanım şeklini doktorunuz belirtecektir.15 yaş ve üzeri için günde 1 tablet önerilmektedir. Tedavi süresinin doktorunuz belirleyecektir. Kullanım süresi hastalığın tipine göre değişmektedir. Saman nezlesi için 3 ile 6 hafta arasında bir kullanım süresi öngörülmektedir. Hamilelikte kullanımı ile ilgili bir bilgi yoktur fakat emzirme döneminde bulunan annelerin kullanmaması gerekmektedir. İçerisinde bulunan maddeler yorgunluk yaptığı için ilacı aldıktan sonra araç kullanımı konusunda doktorunuzdan görüş almanız gerekmektedir.

READ This:  Financial Aid for International Students in Europe

Bir önceki yazımız olan Foradıl Combi İlacı nedir ne işe yarar yan etkileri nelerdir fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Back to top button