MedicinesStudent Tips

ROACCUTANE 20 İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Nelerdir?

ROACCUTANE izotretinoin içerir. A vitamini ile ilgili bir madde ve akne tedavisi için retinoid adı verilen bir ilaç grubundan biridir.

ROACCUTANE’deki aktif madde izotretinoindir. Roaccutane, 10 mg veya 20 mg izotretinoin içeren yumuşak kapsüllerde gelir. İçerdiği madde sivilce veya akne de denilen durumları temizlemek ve onlardan kurulmak üzere üretilmiştir. Yuğun bir tedavi gerektirmez fakat periyotlu kullanımı tedavinin işe yaramasını ve bu durumlardan kurtulmanın gerekliliğidir. Gizli olan deri altından çıkmayan ve cilt hücrelerinin tıkanmasına neden olan akne durumlarında çok etkilidir.

ROACCUTANE Ne İşe Yarar?

ROACCUTANE yetişkinlerde ve ergenlikten sonra 12 yaşından büyük şiddetli akne türlerini nodülerveya konglobat akne gibi veya kalıcı iz bırakma riski taşıyan akneleri tedavi etmek için kullanılır. Antibiyotikler ve cilt tedavileri dâhil olmak üzere akne karşıtı tedavilerde sivilceniz daha iyi olmadığında ROACCUTANE 20 ilacı kullanacaksınız. ROACCUTANE tedavisi bir dermatolog (cilt problemlerinin tedavisinde uzmanlaşmış bir doktor) tarafından denetlenmelidir. Kullanılacak dozu doktorun ayarlaması elzemdir. Kişilerin yapısına göre ilaçla başa çıkabilme durumları belirleyici olacaktır. Çok güzlü veya zayıf olma durumları, herhangi bir ters etki veya hastalık durumlarına göre test yapılması gerekebilir.

ROACCUTANE Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi bu ilaç da yan etkilere neden olabilir ve herkes tarafından alınamaz. Etkileri, genellikle tedavi durduğunda aşınır veya durur, sonuçları ciddi olabilir ve derhal doktorunuza danışmalısınız. Hayati tehlike arz eden ve acil tıbbi yardım gerektiren ciddi cilt döküntülerine neden olabilir. Başlangıçta genellikle kollarda, ellerde veya bacaklarda ve ayaklarda merkezi kabarcıklar bulunan dairesel yamalar gibi görünür, daha ciddi döküntüler göğsün ve sırtın kabarmasını içerebilir. Göz enfeksiyonu (konjonktivit) veya ağız, boğaz veya burun ülseri gibi ek semptomlar ortaya çıkabilir.

READ This:  Apranax Fort İlacı Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkiler Nelerdir? Fiyat?

Depresyonla ilgili bozukluk belirtileri arasında üzücü ya da değiştirilmiş ruh hali, kaygı, duygusal rahatsızlık, mevcut depresyonun daha da kötüleşmesi, şiddetli veya agresif olma durumu görülebilir. ROACCUTANE kullanırken hamile kalırsanız, ilacı hemen almayı bırakın ve doktorunuzla görüşün. Doktorunuz sizi tavsiye için bir uzmana gönderebilir.

ROACCUTANE Fiyatı

Miligram ölçüsünde kullanımı farklılık gerektiren bu ilaç fiyatlarda da değişiklik gösterebilir. Doktor tarafından tavsiye edilen ROACCUTANE 20 mg fiyatları eczanelerden alınacak şekilde belirlenmektedir. Reçeteli ve reçete olmadan fiyatları belirlenmiştir. Tedavinizin gerekliliği için mutlaka doktor eşliğinde ve garantili eczanelerden alınması sağlık açısından faydalıdır. Bitkisel ve reçetesiz ürünler de dâhil olmak üzere başka ilaçlar kullanıyorsanız veya alıyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Bir önceki yazımız olan Metpamid Şurup Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı başlıklı makalemizde Metpamid şurubun fiyatı, Metpamid şurubun zararları ve Metpamid şurup hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Back to top button