MedicinesStudent Tips

Arveles İlacı Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir?

Üretim yeri İspanya olan Arveles, beşerî ilaçlar arasında yer almaktadır. İthal olan ilacın normal reçete üzerinden satışına yer verilmektedir. Bu anlamda güncel fiyatı da tam olarak 10,09 TL olarak belirlenmiştir. Orijinal bir ilaç olmakla beraber güçlü ağrı kesiciler sınıfında yer almaktadır. Şiddetli ağrılara yönelik tavsiye edilmesine rağmen doktor gözetiminde kullanılması daha uygun olduğunu da unutmamalısınız. Aynı şekilde uzmanların bildirdiği şekilde Arveles kullanımı esas alınmalıdır. Neticesinde;

 

  • 25 gram trometamol olarak satışına yer verilmektedir.
  • 20 tabletlik ambalajlar halinde sunulmaktadır.
  • Ezcanelerden reçetesiz olarak da alınmasına izin veriliyor.
  • Tok karna günde 2 kere içilebilir. (Doktor gözetimi de önemlidir)

 

Contents

Arveles Kullananlar

 

Arveles yorumları eşliğinde de fikir sahibi olabilir ve kullanımına yer verebilirsiniz. Örneğin hızlı bir şekilde ağrıdan kurtulmak isteyenlere önerilmektedir. Forumlardan genel anlamda tavsiye edilen güçlü ağrı kesiciler arasında gösteriliyor. Çeşitli hastalıklarda kullananların yorumları yol gösterici olmaktadır. Örnek verecek olursak regl sancıları ile başı dertte olan hanımların şiddetle tavsiye ettikleri görülüyor.

 

Diz ağrısı çekenlerin de yine önerdiği ağrı kesiciler arasında yerini almıştır. Arveles migren ağrılarından şikayetçi olanların da tavsiye ettiği ilaçlar sınıfında yer almaktadır. Nitekim genel olarak baş ağrılarına yönelik önerilir. Her evde bulunması gereken ağrı kesiciler arasında da yerini almıştır. Hem makul fiyatlardan satıldığı için hem de değeri diğer ağrı kesicilere nazaran düşük miligrama sahip olduğu için tercih edildiği açık durumda.

 

Arveles Ateş Düşürür Mü?

Çoğu ağrı kesici ilacın genel olarak ateş düşürücü özelliği mevcut durumdadır. Yine Arveles’in de bunlar arasında olduğu görülüyor. Hem ağrı kesen hem de ateş düşüren ilaçlar kategorisinde yerini almıştır. Hatta bir de iltihap giderici etkisi de bulunuyor. Bundan kaynaklı olarak diş ağrısı çekenlere sıklıkla önerildiği de görülüyor. İltihaptan kaynaklı olarak ağrı yapan dişlerde kullanımı yaygındır. Uzmanlar tarafından da önerilen güçlü ağrı kesiciler arasında bulunmaktadır. Arveles ne kadar öğrenenler de pek çok ağrının giderilmesine iyi gelen bu mucizevi ilacı satın alıyor. Önceden de belirttiğimiz gibi 2018 yılına özel güncel fiyatı sadece 10,09 TL olarak bildirilmiştir.

READ This:  Atarax 25 MG İlacı Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Temelde baş ağrısından şikayetçi olanların şiddetle tavsiye ettiği ilaçlar arasında bulunmaktadır. Örneğin migren ağrılarına dahi iyi gelen ilaçlardan bir tanesidir. Şiddetli baş ağrısı çekenler gün içerisinde aç ya da tok karna içebilir. Bu anlamda aç karna sadece 1 doz olarak tüketmeniz daha doğru olacaktır. Tok karna ise günde 2 kere alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tüketimi sırasında dikkate alınması gerekenler;

  • 1 bardak su ile tüketimine geçilmesi daha doğru olacaktır.
  • Bolca su tüketmeniz şiddetli baş ağrısının da minimum seviyeye inmesini mümkün kılar.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi aç karna 1 adet almanız daha doğru olacaktır.
  • Aç karna alınan baş ağrısı ilacından daha hızlı sonuç alınmaktadır.

Hızlı bir şekilde sonuç almak isteyenler karanlık odada kısa bir süre dinlenmelidir. Özellikle de migren ağrısı ile başı dertte olanlara karanlık oda önerilmektedir. Beraberinde bitkisel çaylar da geliyor. Nitekim tüm bu alternatif yollardan ziyade tek bir doz Arveles almanız dahi baş ağrısının geçmesine etki etmektedir. Kullanıcı yorumlarından da genel olarak tavsiye edilmesi bunu gösteriyor.

Arveles Ne İşe Yarar?

Arveles ilacının temelde ağrı kesicisi olarak tüketimine yer verilmektedir. Vücutta ki tüm sistemlerde ya da eklemlerde meydana gelen ağrıların son bulması adına ilaç alınabilir. Üstelik hızlı bir şekilde sonuç alacağınız için mutlaka Arveles tüketmeniz önerilmektedir. Ne için kullanılır merak edenlere şunlar eşlik ediyor;

-Sistem Ağrıları; Kas sisteminden meydana gelen ağrıların son bulması için alınabilir. Beraberinde iskelet sisteminden kaynaklı ağrılarda da alınması fayda sağlamaktadır.

-Regl; Ağrının şiddeti nasıl olursa olsun adet döneminde de alınması tavsiye edilen ilaçlar arasında gösterilmektedir. Ağrılı adet dönemleri ile başı dertte olan kadınların sıklıkla tercih ettiği de açıktır.

READ This:  Neurontin İlacı Nedir, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı

-Migren; Şiddetli baş ağrısı ile migren için takviyesine yer verilebilir. Bol su ile beraber tüketilen 1 adet Arveles sayesinde baş ağrısından kurtulmuş olacaksınız.

-Diş Ağrısı; Diş ağrısından şikayetçi olanlar da Arveles satın alarak bu dertten kurtuluyor. Özellikle de iltihap giderdiği için önerilen ağrı kesicilerden bir tanesidir. Beraberinde iltihaplı olan ekrem ağrılarında da önerilir.

Son olarak hafif ilaçlar arasında olduğu için ameliyat sonrasında da tüketiminde herhangi bir sakınca yoktur. Çoğu uzman doktor tarafından da hastalara yazılan ilaçlardan bir tanesidir. Aynı zamanda reçetesiz bir şekilde alınması da mümkün. Satın alanlar aç ya da tok karna tüketimine yer verebilir. Yaklaşık olarak 30 dakika içerisinde de sonucunu görmüş olacaksınız. Hızlı bir şekilde ağrıya son verdiği için gözde ilaçlar listesinde de yerini almıştır.

Arveles İlacı Yan Etkileri

Arveles yan etkileri nelerdir merak edenler prospektüse göz atmalıdır. Özellikle de etken maddelerden kaynaklı olarak yan etkilerine maruz kalınabilir. Alerjik durumlardan dolayı bazı yan etkileri sıralanıyor. Nitekim bu etkileri çok nadir görüldüğü ağrı kesiciler arasında da yerini almıştır. Sadece gün içerisinde tavsiye edilenden fazla alınması halinde yan etkilerine maruz kalabilir. Bunları sıralamak gerekirse;

-Yaygın Olan Etkileri; Doz aşımı neticesinde Arveles mide yanması yapabilir. Genel anlamda da sindirim sorunlarına sebep olmaktadır. Örneğin hazımsızlık bunlar arasında gösterilir. Mide bulantısı ile kusma da yapabilir. Özellikle sindirim sorunu çekmek istemeyenlerin tok karna olacak şekilde almaları önerilir. Ya da ilacı içmeden önce mide korucu alınabilir. Devamında görülen yan etkileri ise ishal ile karın ağrısı olarak sunuluyor.

-Yaygın Olmayan Etkiler; Arveles doz aşımı neticesinde yaygın olmayan yan etkileri de baş gösterebilir. Örneğin uyuklama ve sersemlik oluşabilir. Uyku düzenliği ile baş dönmesi de devamında gelen yan etkileri arasındadır. Çarpıntı ile kızarma gibi çok nadir görülen yan etkileri de mevcut durumda. Şişkinlik ile ağız kuruluğu ise beraberinde gelmektedir. Son olarak yine yaygın olmayan etkilerinden bir tanesi de deri döküntüsüdür.

READ This:  Bahar Alerjisinde Aşı Tedavisi

 

Arveles zararları sadece doz aşımına bağlı olarak baş gösterir. Zararları olarak yaygın olmayan birtakım etkilerini dile getirmek daha doğru olacaktır. Örneğin bulanık görme ya da kulaklarda çınlama bunlar arasındadır. İştah kaybına ve mide sorunlarına da neden olabilir. Terleme ile kabızlık etkilerine de yer verilmektedir. Normalde de mide hastalıklarından şikayetçi olanlar bu yan etkilere dikkat etmelidir.

Kimler Arveles Kullanamaz

Çocuklarda denenmemiş olan ağrı kesici ilaçlardan bir tanesidir. Bundan kaynaklı olarak ne kadar etkili ya da güvenli bilinmiyor. Yani çocukların kullanmaması gereken ilaçlar arasında yer almaktadır. Yetişkinlerin de yaş ile hastalıkları dikkate alınarak temin edilir.

Arveles Çok İçilirse Ne Olur?

Doz aşımı neticesinde yukarıda belirttiğimiz yan etkileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle de mide sorunları baş gösterebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor. Aynı zamanda halsizlik ve uyuklama hissi de yaratmaktadır. Bulanık görme gibi az görülen yan etkileri baş gösterdiği an doktora gitmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan Parol İlacı nedir ne işe yarar yan etkileri nelerdir fiyatı başlıklı makalemizde parol fiyat, parol ilacı kaç yaşında kullanılır ve parol ilacı ne için kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Back to top button